מתוך פוסט של תום ניסני 

אתמול בערב ביציאה מהר הבית היה ניסיון פיגוע שבנס ובזכות תגובה טובה של השוטרים הסתיים במוות של המחבל בלבד.

כמה הערות חשובות:
א. המחבל כפי שאפשר לראות, יצא *מתוך הר הבית* החוצה לעמדת השוטרים. כלומר – הסכין הגדולה הייתה עליו *בתוך שטח הר הבית*.
מדינת ישראל, משטרת ישראל – לא למדו כלום מהפיגוע לפני שנה. וזה ממש לא חידוש. כזכור, לאחר אותו פיגוע רצתה, או חשבה מדינת ישראל להציב אמצעי בידוק לערבים הנכנסים להר, אך נכנעה כעבור כמה ימים לירדן ולערבים שאיימו להתפרע.

ב. כבר חודשיים לאחר הפיגוע ההוא בהר שעלה בחיי שני שוטרים, הגעתי לכניסות להר הבית וכבר אז – נכנסו ערבים עם תיקים גדולים ללא שום בידוק ואפילו ללא תשאול. ההפקרות נמשכת, הפיגוע הבא הוא עניין של זמן בלבד.

ג. אותו מחבל הוא תושב מדינת ישראל מאום אלפחם, שכבר מזמן הפכה להיות בירת הטרור של מדינת ישראל. אבל אצלנו – "עסקים כרגיל". עד לפעם הבאה שבתקווה, תסתיים שוב בנס.

ד. לגבי השוטרים – אני נמצא הרבה באיזור הר הבית, לצערי בכל פעם אני רואה שדווקא במקום בו המשטרה עצמה מגדירה כ"מסוכן ונפיץ ביותר", השוטרים מעבירים את הזמן במשמרת בטלפון הנייד או בדברים אחרים. משום מה נראה שיש להם ביטחון ואמונה ש"היום זה לא יקרה". גם כאן, השוטר היה חשוף לחלוטין והופתע אך ורק מפני שהיה עסוק בטלפון ולא בסריקת איומים. בדקות הקריטיות בהן יש כניסה ופיזור של ערבים לתוך הר הבית – כדאי להיות מרוכז, בטח ובטח בתנאי ההפקרות הנוכחיים שהנהיגה מדינת ישראל – בלי עמדות בידוק ובלי מגנומטרים.

ה. הוכח שוב ושוב (ושוב) – כשאין יהודים בהר הבית (ביום שישי מדינת ישראל לא מאפשרת ליהודים להיכנס להר הבית, ובימים האחרים פרט לשבת, רק 4 שעות ביום) – יש פיגועים. כשהערבים מרגישים בעלי הבית וכשהיהודים לא שם וכשהשוטרים מתמקמים מחוץ להר הבית בלבד – בתוך הר הבית מוכנסים חופשי סכינים, רובים ואקדחים.
נציין גם שהשער בו אירע ניסיון הפיגוע, שער המשגיח "המג'לס", נמצא בקצה קטע רחוב בו יהודים לא מורשים להתקרב גם בשאר ימות השבוע.

ו. לאחר ניסיון הפיגוע אתמול, פינתה משטרת ישראל את רחבת הר הבית למספר שעות ולאחר מכן פתחה אותו שוב ללא מגבלות. פשוט הזיה ההתנהלות הפחדנית הזו שמזמינה את האירוע הבא, שעד שנחליט להחיל ריבונות על הר הבית, יוותר לנו רק להתפלל שיגמר בנס וללא שוטרים שיפגעו.

ז. לא נשכח שרק לפני שבוע בחסות ארגוני "הקרן החדשה" ושותפיהם ומשום מה בהסכמת משטרת ישראל נערכה בתל-אביב הפגנת הסתה שבה קראו ערבים מרחבי הארץ: "מיליון שהידים צועדים לירושלים". מי שיכול להוכיח שהפגנת הסתה שכזו לא גורמת לאדם לקום ולעשות פיגוע, שיקום ויוכיח …

איך אנשים הוסיפו רגש
כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו:                        
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל.
זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת.
קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים.
קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה.
קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל.
זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל. זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת. קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים. קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה. קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל. זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to stay updated
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel.
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to get regular updates from Im Tirtzu
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel