השייח' עיסאם עמירה, תושב צור באהר שבירושלים נחקר בשבת בעקבות התבטאות בשיעור שבועי שהעביר במסגד אל-אקצא ב-29 באוקטובר בו אמר כי: "זהו כבוד גדול למוסלמים שצעיר מוסלמי ערף את ראשו של כופר והגן על שמו של הנביא מוחמד".

בעקבות הדברים הגישה תנועת "אם תרצו" ביום שישי האחרון תלונה נגד השייח' וכאמור המשטרה זימנה אותו לחקירה. על פי "אם תרצו", כנגד השייח' הוצא ב-20 בספטמבר 2020 צו הרחקה מאזור הר הבית ומסגד אל-אקצא למשך חצי שנה, וכי לשייח' היסטוריה עשירה של התבטאויות הקוראות במישרין לטרור.

עמירה, המשוייך לתנועת "חיזב אל-תחריר", אמר ב2017 בדברים שפורסמו באתר התנועה כי: "צבאות המוסלמים, ירושלים בירת הח'ליפות האמיתית קוראת לכם".

ב-2014 יזם השייח' במסגת פעילות חיזב אל-תחריר צעדה בעיר חברון תחת הכותרת: "מסגד אל-אקצא קורא לעזרת האומה (המוסלמית) וצבאותיה להקמת הח'ליפות ושחרורה של הארץ המבורכת". בדברים שנשא בסיום העצרת צוטט השיח' את פסוק הקוראן: "הילחמו ביהודים על מנת שתשלטו בהם" לצד פירוש הפסוק בדבר חזון אחרית הימים המתואר במסורת המוסלמית לפיה באחרית הימים תעיד כל אבן בפני המוסלמים "תחתיי מסתתר יהודי" והמוסלמי יבוא "ויהרוג את היהודי". עוד הוסיף באומרו "על כן, היו אתם מן הפועלים למען הח'ליפות, על מנת שייפול בחלקכם הכבוד של שחרור מסגד אלאקצא, ובכך תזכו ותרוויחו שכר כפול". בדברים שנשא בעצרת אמר כי שחרור אלאקצא יגיע יחד עם שחרור הארץ כולו, ולאחריה שחרור כל ארצות האסלאם, וזאת באמצעות הג'יהאד. עמירה קרא לנוכחים: "זו היא החרב הדומה לחרב שעומר (הח'ליף השני) שלף כאשר שחרר באמצעותה את ירושלים בפעם הראשונה, וכמוהו, צלאח אל-דין אשר שלף אותה לשחרור אל-אקצא בפעם השניה. אך מזה מאה שנה שאיש לא שולף אותה בפני הכופרים. היום ננקה ממנו את האפר ונקרא לכל המסולמים 'מי יאחז את כנגדם (הכופרים) את החרב הזו'".

 

השיח' עיסאם עמירה הינו גורם קיצוני ומסוכן אשר מפר את החוק ברגל גסה. בעצם נוכחותו בהר הוא עובר על תקנות ההתקהלות של משרד הבריאות וכן מוביל הסתה פרועה כנגד אזרחי ישראל וכנגד העולם החופשי בכללותו. אנו מברכים על החקירה המהירה, אך מצפים כי הגורמים הממונים על ביטחון אזרחי ישראל יבצעו את תפקידן עד תום ויעמידו את השייח' המסית לדין. דמם של אזרחי ישראל לא הפקר.

לכתבה באתר ערוץ 20 > לחצו כאן

לכתבה באתר הקול היהודי > לחצו כאן

 

sheikhmesit

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: