אגף המחקר בשפה הערבית של תנועת אם תרצו חשף לאחרונה כי עמותת סנבדאא שהוקמה בנצרת בשנת 2000, מסיתה נגד מדינת ישראל תוך עבירה על החוק.

מטרותיה הרשמיות והמוצהרות של העמותה הן "לסייע לקהילת הסטודנטים ותלמידי בתי הספר בנצרת לתמוך ברעיון של הקמת אוניברסיטה ערבית בנצרת; הקמת קרן למענקים לסטודנטים תושבי נצרת בכפוף לחוק מרשם מלגות תשל"ז-1976; לתמוך ולקיים פעולות תרבותיות וחינוכיות לתושבי נצרת."

 

על פי הדוח הכספי של העמותה לשנת 2020, בין המממנים את העמותה נמצאים: בנק הפועלים בסכום של 20,000 , בנק מרכנתיל בסכום של 20,000 ₪, מכללת הדסה בסכום של 21,975 ₪ והביטוח הלאומי בסכום של 70,000 ₪ ובנוסף חברות עסקיות נוספות.

 

אגף המחקר בשפה הערבית של תנועת "אם תרצו" מצא כי אחד הקירות הציבוריים בעיר  נצרת ועליו מצוירים בצבע וגריפיטי "תערוכת נכבה", היא פרי היצירה של סנבדאא.

 

"קיר הנכבה" הינו מיצג אנטי-ישראלי חריף אשר שולל את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. כפי שניתן לראות בתמונות המצורפות, בקיר ישנה מפה של ארץ ישראל ובה כולה צבועה בצבעי "דגל פלסטין", ישנו ציור של מפתח שהכוונה היא הדרישה של הערבים ל"זכות השיבה" לכלל "הפליטים" הערבים שעזבו את ארץ ישראל במהלך מלחמת העצמאות,  ישנם נתונים כוזבים ודיווח שקרי אודות מה שקרה במלחמת העצמאות, ומופיע כיתוב מסית ושקרי על כך ש"הנכבה נמשכת".

 

הקיר שהעמותה מציירת עליו אינו רכוש העמותה ועל כן מדובר לכאורה על עבירה של סעיף 196 לחוק העונשין "השחתת פני מקרקעין" כאשר העונש על השחתה זו מגיע עד שנת מאסר.

 

ב-10/7/2021 הועלה לעמוד הפייסבוק של העמותה סרטון ובו נראה עובד ניקיון מוחק את הציורים הלא חוקיים מהקיר. העמותה הסיתה נגד העובד אשר ביצע את העבודה שלו והאשימה את הרשויות במחיקת הקיר.

בדיווח של אתר "בוקרה" מה-20/6/2021 נכתב כי פעיל העמותה נעצר בזמן שציירו מחדש את הקיר. בנוסף נכתב כי העירייה הייתה צריכה ליווי של משטרה על מנת לחקור את ההשחתה והגרפיטי של העמותה.

בהצהרה בעמוד הפייסבוק של העמותה מהתאריך ה-19/6/2021 הודיעה העמותה כי תזמין את כלל חבריה ותושבי נצרת להשתתף בצביעת "קיר הנכבה", והציור ימשך גם אם ימחק מאות פעמים. העמותה מצהירה בפומבי כי תמשיך בפעילות שהיא לכאורה לא חוקית, ומכוונת לשלול את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית כל עוד תידרש לכך. כאמור הדבר עומד בניגוד גמור לחוק והן למטרות העמותה.

 

אגף המחקר בשפה הערבית של "אם תרצו" חקר ומצא כי במהלך שנת 2021 הועלו על ידי העמותה 25 פוסטים בעמוד הפייסבוק, מתוכם 60%, קרי 15 פוסטים עסקו "בקיר הנכבה". למעשה החל מחודש יוני ועד תאריך כתיבת הדוח כמעט כל הפוסטים שעלו עסקו אך ורק ב"קיר הנכבה".

 

לאור הדברים הללו הגשנו תלונה במשטרה וגם תלונה לרשם העמותות. בנוסף פנינו ל בנק הפועלים ובנק מרכנתיל.

 

 

תגובת בנק פועלים:

תגובת בנק מרכנתיל:

לידיעה בערוץ 20 > לחצו כאן

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: