אגף המחקר בערבית של תנועת אם תרצו יחד עם ארגון 'לך ירושלים' חושף קמפיין מעורבות זרה ירדנית בירושלים. קרוב ל3 מיליון שקלים הושקעו בקמפיין איסוף תרומות לשיפוץ ותיקון תשתיות של מוסדות חינוך ובתים של פלסטינים הגרים בעיר העתיקה בירושלים בסמיכות להר הבית, כך דיווח יו"ר איגוד המהנדסים הירדני מאג'ד אלטבע. במסגרת הפרויקט שופצו 338 יחידות דיור בעיר העתיקה שבהם גרים או לומדים 1698 תושבים ירושלמים. את הפרויקט ביצע האיגוד כדי לעזור לתושבים הפלסטינים של העיר, כאשר במסגרת הפרויקטים הללו הושקעו עד עתה מעל שבעה מיליון דינאר, שהם קרוב ל2.9 מיליון ש"ח.

"הקמפיין הזה הוא תגובת הירדנים להצהרת בלפור שאפשרה לרשויות הכיבוש הישראלי להקים בית לאומי ליהודים באדמות פלסטין", כך אמר ראש (איגוד) המהנדסים הירדנים מאג'ד אלטבע, לאחר הצלחת הקמפיין הירושלמי "נדליק את נרות העמידה האיתנה", שהסתיים אמש (2.11). הקמפיין מסכם 5 שנים של עבודות חיזוק ותשתיות בבתים של פלסטינים בעיר העתיקה.

המהנדס טבאע אמר עוד כי "הקמפיין לא שייך לאגודת המהנדסים בלבד אלא לעם הירדני כולו, והוא מייצג את רגשות התושבים כלפי מסגד אלאקצא", והבטיח להמשיך בפעילות כל השנה.

אירס ג'ראר, אשת התקשורת ברדיו "חיאת FM", אשר נתן חסות לקמפיין וקידם אותו בתקשורת הערבית אמרה כי "תושבי העיר העתיקה הם קו ההגנה הראשון על מסגד אלאקצא, התמיכה במשפחות העיר העתיקה מקרבת אותנו עוד צעד למען התפילה בתוך מסגד אלאקצא, כדי שבקרוב נוכל לשדר ולומר מתוך רחבת אלאקצא: "אנחנו בירושלים ושלום לכם, זו מהדורת החדשות". כמו כן הוסיפה כי "היום חיזקנו את התושב הירושלמי (מקדסי) להתנגדותו מול הכובש, לא פנים אל פנים אלא בסיוע של מי שעומד בפניו".

תנועת אם תרצו וארגון לך ירושלים התייחסו למעורבות הזרה הירדנית:
"בשנים האחרונות מאבדת מדינת ישראל את השליטה על הנעשה בירושלים. אסור שבירת ישראל תהפוך לבירת המעורבות הזרה של מדינות עוינות שמטרתן היא לפגוע בריבונותנו. מדאיג מאוד לראות את המעורבות הירדנית, בשעה שישראל ממשיכה לספק להם מים במחירי מבצע ומחממת את היחסים – הירדנים מעמיקים את בחישתם בעיר כדי לערער על הלגיטימציה והחיבור היהודי לבירה. ממשלת ישראל חייבת לעצור את הדבר הזה כמה שיותר מהר. פנינו לשר הבט"פ ולשר החוץ בנושא כדי שיבלמו את הפלישה הירדנית לירושלים".

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: