"אם תרצו, לך ירושלים, מירי רגב וקטי שטרית הם אלו שצריכים להיות מאחורי סורג ובריח"
ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל דרשה היום (רביעי) לפתוח בחקירה נגד אם תרצו ולך ירושלים בחשד להסתה נגד השייח' כמאל ח'טיב.

בהודעה שפרסמה היום, וועדת המעקב העליונה מאשרת את "דחייתה המוחלטת של מסע ההסתה נגד השייח' כמאל אלחטיב, וגינתה את הנאמר בלשונם של המסיתים במסע ההסתה שלהם, אשר הוועדה תוארה כעקובה מדם וחסרת מעצורים נגד השייח' כמאל".

הוועדה הוסיפה כי "המסיתים טוענים כי השייח' כמאל אל-חטיב מסית להרג שוטרים ויהודים, והם דורשים את מעצרו מחדש משום שהוא מהווה סכנה, לטענתם.
ועדת החירויות קראה לרשויות האחראיות לפתוח בחקירה נגד כל המעורבים במסע ההסתה הזה, תנועות "אם תרצו" ו"לך ירושלים", ומירי רגב וקטי שטרית, חברי הכנסת מהליכוד אשר התלוננו גם הם נגד השייח'.

הוועדה תיארה את שתי התנועות, אם תרצו ולך ירושלים, כקיצוניות ומלאות שנאה כלפי הפלסטינים, ואחת התנועות המסיתות ביותר נגד כל קול הנשמע בעד הפלסטנים.

הוועדה מתייחסת למסע ההסתה המופנה לא רק לשיח' כמאל ח'טיב, אלא לכל קול פלסטיני חופשי שדורש את זכותו ומביע את דעתו, במיוחד בכל הנוגע לנושאים מרכזיים כמו סוגיית מסגד אל אקצא המבורך המופר מסביב לשעון על ידי מתנחלים וכוחות ישראליים בחזיתות שונות.

היא הדגישה כי כל הצהרותיו של השייח' כמאל חטיב אינן מכילות הסתה, אלא אישור לעמדת העם הפלסטיני והצביעה על כך שלא התקבלה מילה מלשון השייח' הקוראת לרצח יהודים, כפי שטוענים מירי רגב ואחרים כמוה, המסיתים נגד כל קול הסותר את הנרטיב הציוני.

בהודעת הוועדה נאמר, "ארגונים אלו ודומיהם הקיצוינים, במחשבה ובפועל, משתגעים ונמצאים במצב של היסטריה מתמשכת, כי יש מי שמאשר את עמודי התווך של העם הפלסטינים. הם רוצים שהעם הפלסטיני יהיה עדר שינגן לפי החליל שלהם. המסיתים הללו הם אלו שמהווים סכנה אמיתית לחברה הישראלית, כתוצאה מהקיצוניות המטורפת שלהם, יש לבלום ולהפסיק את ההסתה המדממת שלהם.

הוועדה אישרה את תמיכתה בח'טיב, משום שלא פרסם הצהרה הפוגעת בחוק או בזכות להביע דעה.
היא הוסיפה כי אם יש מי שצריך להיות מאחורי סורג ובריח, הם אנשי 'אם תרצו' ו'לך ירושלים', מירי רגב וקטי שטרית וציינה שסקירה מהירה של ההצהרות, הציוצים והפוסטים שלהם בחשבונות שלהם מראה את הכמות המצמררת של השמצות והסתה עקובה מדם נגד הפלסטינים.

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: