ועדת החינוך בנושא: התמודדות מערכת החינוך עם גל הטרור.

יו"ר הועדה: ח"כ יעקב מרגי

נוכחים: מוטי יוגב, חנין זועבי, יוסף ג'אברין, עודד פורר, איציק שמולי, באסל גאטס, איתן ברושי, מסעוד גנאים. ענת ברקו ומירב בו ארי.

משרד החינוך הציגו תוכנית שעובדות בשטח אשר הוכחו כיעילות להתמודדות עם סיפטומים. 2700 פסיכולוגים ו 4500 יועצים פרוסים ברחבי הארץ כדי לטפל במשברי הילדים בעקבות המצב הביטחוני. ישנם פרוטוקולים להתמודדות ברגעי משבר ואימון צוותים לשעת חירום.

ח"כ איתן ברושי הציע להחזיר את הגדנ"ע לכיתות יא'-יב' על מנת שאנשים יוכלו לסייע בהגנה על האזרחים, בעיקר בישובי הספר. לא בונים ערכים במסכנות.

מורן ציפר מפורום תג מאיר מכנסים 46 אירגונים אשר מפעילים השתלמויות גם במגזר הדתי. "הקירוב בין הצדדים יכול להפיג את הפחד, אין מנוס מזה כדי להתמודד עם הפחד".

ח"כ יוסף ג'ברין מציע ליזום תוכנית ממוסדת של מפגשים בין יהודים לערבים בכדי לקבל ולהבין את האחר. כדי שזה יקרה משרד החינוך צריך להכין חוברת הדרכה לפעילויות אלו.

ח"כ עודד פורר: "החינוך לשוויון חשוב אך ראוי שאלו שדוגלים בשוויון יקחו גם הם חלק בחובות כגון: שרות לאומי שהיא חובה אזרחית".

ענת ברקו: יש תעמולה שמרעילה את הילדים. הם לא פחות קורבנות מפדופילים בחברה אחרת.

נציג שתיל:יש תוכניות קיימות של אירגונים שמאושרים ע"י משרד החינוך. צריך להפיץ לשטח. צריך להוציא לפועל תוכנית של גב' פרידמן ממשרד החינוך. יש לאירגונים שלנו קושי להיכנס לבתי ספר יהודים. צריך את עזרת משרד החינוך שיתנו רוח גבית ולגיטמציה להכניס את הארגונים לבתי הספר.

ח"כ יעקב מרגי בתגובה לנציג שתי"ל אמר שיקבע עם מנהלי בתי הספר פעם אחר פעם אחר פעם ושיציג את התוכנית שלו, בסוף הוא יצליח להכנס.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: