הצעת חוק חדשה מבקשת למנוע את התמודדותם בבחירות לרשויות המקומיות של מועמדים אשר הביעו תמיכה בטרור או במאבק מזוין כנגד מדינת ישראל או הזדהו עם מעשה גזענות על רקע לאומי, אתני ועדתי. בפועל מבקשת הצעת החוק החדשה  ליישם הלכה למעשה את סעיף 7 א' בחוק ההתמודדות לכנסת המונע השתתפות בבחירות למי שתמך או הביע הזדהות עם טרור גם בחוק הרשויות המקומיות תחת הגבלת הזכות להיבחר.

הצעת חוק זו נכתבה לאור התבטאויות שונות של חברי מועצה במקומות שונים ברחבי הארץ בשנים האחרונות. לשם הדוגמא: בעיריית ירושלים ישנו עובד במינהל הקהילתי בצור בהאר שמעלה ברשתות החברתיות רשומות אשר מהללות מחבלים. בנוסף אליו, ראש עיריית שפרעם ביקר מחבל ששוחרר בן עירו לאחר שגם חברי כנסת מן הרשימה המשותפת ביקרו אותו והעניקו לו תעודת הוקרה. הגדיל לעשות, חבר מועצת העיר נצרת איהאב דח'אן אשר הילל מחבלים ושיתף רשומות על כך ברשתות החברתיות הערביות. חבר מועצת העיר חיפה אשר גם חבר בועדת הביטחון העירונית והודיע על תמיכתו בחמאס ובחיזבאללה ואף השווה בין ארגון דאע"ש לציונות. בנוסף לכך, הוא תמך בארגון קיצוני המפגין נגד מדינת ישראל בשם חיראכ חיפה. אותו חבר מועצת העיר היה מועמד לתפקיד סגן ראש העיר תחת ראש העיר עינת קליש רותם.

 

הצעת החוק, אשר הוגשה על ידי יו"ר ועדת האתיקה של הכנסת ח"כ טלי פלסקוב (הליכוד) יצאה לפועל לאחר מספר דיונים שהתקיימו בין חברת הכנסת לגורמים באגף המחקר של תנועת "אם תרצו" בשפה הערבית.   על פי הצעת החוק, אדם התומך בטרור או תומך בגזענות לא יהיה רשאי לכהן, ואם מכהן אז יחדל לכהן לאלתר בתפקיד: ראש מועצה,  חבר או עובד מועצה, עובד עירייה, עובד רשות מקומית, ראש עיר וסגן ראש עיר.

 

מגישת הצעת החוק חה"כ טלי פלסקוב המכהנת כיו"ר ועדת האתיקה של הכנסת מטעם סיעת הליכוד ומי שכיהנה כראש העיר ערד מסרה עם הגשת הצעת החוק כי: "אנשים שונים המביעים דעות שונות במדינת ישראל זה הכרחי. הבעיה הגדולה היא בהגעת אנשים שמביעים תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור כגון חיזבאללה לעמדות השפעה. כדאי לשים לב שהבעיה החמורה ביותר בעניין הזה, אינו מתמצה רק באותן קריאות תמיכה נגד המדינה אלא בכך שהוא שולח מסר המחליש את הגורמים המתונים המבקשים להתשלב במדינת ישראל. קריאות התמיכה בטרור וההזדהות עם מחבלים, משתיקות בראש וראשונה את אלו המבקשים לפעול למען ההשתלבות. מפני שהן יוצרות מצג שווא בו קריאות לחיסולה של המדינה הן לגיטימיות כמו הקריאות להשתלב בה וזה ממש לא המסר שהמדינה רוצה להעביר. ולכן החוק הזה כל כך חשוב.

 

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" אשר תנועתו מפעילה את האדף למחקר ערבי מסר כי: "מאז הסכמי השלום עם מדינות המפרץ  נשמעים יותר ויותר קולות במגזר הערבי הקוראים להשתלבות בחברה הישראלית והפסקת הבדלנות. מדובר בפריצת דרך משמעותית ועל מדינת  ישראל לעשות הכל כדי לקדם את שילוב אזרחי ישראל הערבים בה תוך גרירת עונשים ברורים ממי שמבקש וקורא לפגוע בה. לשם כך עליה יש להוקיע היום יותר מתמיד את אלה הקוראים לחיסולה של ישראל ואת מי שתומכים או מזדהים עם אויביה ומרצחיה. רק כך יתחזקו הקולות המתונים המובילים להשתלבות,  שגשוג ודו קיום. מדינת ישראל לא צריכה להרים על נס את עוכריה והצעת חוק זו מבקשת לשים סוף לחגיגה הזו ברשויות המקומיות."

 

בועז קוקיא אביו של רון ז"ל אשר נרצח בפיגוע בערד וחבר בפורום "בוחרים בחיים"  של המשפחות השכולות אמר:

"  הצעת חוק זו היא חלק חשוב במאבק בטרור ע״י הרשות המחוקקת אשר צריכה להוביל את ולהנחות את הרשות המבצעת והשופטת. המאבק בטרור מושתת על הסברה ואכיפה ובית המחוקקים צריך לפעול נמרצות בחקיקה ובפיקוח על הרשות המבצעת.

פורום בוחרים בחיים ימשיך לדרוש מנציגי העם לקדם את חבילת ההרתעה למלחמה בטרור כפי שאנו עושים בשנים האחרונות."

 

לכתבה באתר ישראל היום > לחצו כאן

לכתבה באתר ערוץ 7 > לחצו כאן

 

  1. ט״ו בכסלו תשפ״א (דצמבר 1)

    כל הכבוד!!
    מתבקש וחיוני, היה צריך לקרות מזמן ובזכות עבודתכם העקבית והנחושה נצליח!

  2. ט״ו בכסלו תשפ״א (דצמבר 1)

    כל הכבוד!!
    היה צריך לקרות מזמן ובזכות עבודתכם העקבית והנחושה נצליח!

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו:                        
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל.
זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת.
קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים.
קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה.
קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל.
זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל. זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת. קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים. קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה. קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל. זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to stay updated
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel.
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to get regular updates from Im Tirtzu
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel
Donate a Tree in Judea & Samaria on This Tu B’shvat!
Help strengthen Israel by donating a tree (or several!) to be planted on this Tu B’Shvat, February 10th, 2020, in Judea & Samaria.
תרמו עכשיו לגיוס ההמונים של אם תרצו
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNTYwIiBoZWlnaHQ9IjMxNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9kbVU3ZmE1YTBuTSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhY2NlbGVyb21ldGVyOyBhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+