בנק פלסטין החל בהקפאת חשבונות מחבלים בעקבות החלטת ישראל למנוע העברת משכורות עבורם.
בתחילת השבוע הגיע עבדאללה מחמוד, אסיר משוחרר, לאחד מסניפי בנק "פלסטין". הנהלת הבנק סירבה להפקיד סכום כסף בחשבונו, ואף דרשה ממנו למשוך במהירות את כספו מהחשבון, על מנת לסגור אותו בהתאם להחלטה הישראלית.
לדברי מחמוד: "הבנק סירב לאפשר לי גם לפתוח חשבון מקביל נוסף לחשבון הקיים אשר ממנו קיבלתי משכורת כפצוע משנת 2006". לדבריו הוא טוען כי הדבר מצביע על כך שהוא מופיע "ברשימה שחורה" אשר מונעת ממנו לפתוח חשבון בבנק "פלסטין" ובבנקים נוספים ברשות.

בנוסף, הדגיש האסיר כי אי פתיחת חשבונות הבנקים לאסירים באים בעקבות הניסיון הישראלי לפגוע באסירים ובמשפחות "השהידים", לצורך השגת המטרות הישראליות. בנוסף, קרא לבנקים לנקוט בהתאם לעמדה הלאומית הפלסטינית.

בתקשורת הערבית צוין כי הרשות הפלסטינית ביקשה מהאסירים המשוחררים למלא טפסים לסגירת חשבונם, כדי להימנע מהסנקציות הישראליות, אך הדגישה כי הסגירה לא תתבצע לפני סוף חודש פברואר. בנוסף, צוין כי ממשלת הרשות שילמה את משכורת האסירים לשלושה החודשים האחרונים, לאחר סירוב הבנקים לתת את משכורתם לאחר ה 31 בדצמבר, שהיה המועד התחלת הסנקציות נגד חשבונות האסירים.

מהאגף למחקר ערבי של תנועת "אם תרצו" נמסר בתגובה כי: "הרשות הפלסטינית הפכה את הטרור לאקזיט. מי שרוצה להרוויח משכורת חודשית גבוהה והטבות לכל החיים יודע שכל מה שהוא צריך לעשות זה ללכת ולהרוג ישראלים. מדובר בתופעה מזעזעת שחייבים לפעול נגדה ביתר שאת. לאור זאת חובתה של מדינת ישראל להיאבק בהון הדמים הזה. רק כשהפלסטינים יבינו שהם לא יכולים להרוויח מהסכסוך, יפחת הרצון שלהם להילחם בנו. כיום זה לא המצב. כיום הטרור הוא ענף רווחי לצערנו הרב.

סא"ל (מיל') עו"ד מוריס הירש, ראש המחלקה המשפטית של מכון מבט לתקשורת פלסטינית:
"סגירת חשבונות המחבלים בבנקים שפועלים ברש"פ הוא צעד ענק בכיוון הנכון. לצערנו, בשל ההתערבות הפסולה של שר הבטחון, צעד זה התעכב למשך שמונה חודשים. בינתיים, המחבלים חגגו. כעת, משנכנס הסעיף הרלוונטי בחוק המאבק בטרור לתוקף באיו"ש, מצופה מצה"ל לפעול במהירות ובזרוע נטויה על מנת לתפוס את מיליוני השקלים שהרש"פ משלמת למחבלים. אין להשאיר אבן ללא הופכין!"

 

לכתבה בישראל היום > לחצו כאן

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: