"בר אילן: אסור לחלק חומרי הסברה נגד הנכבא וה"פליטים הפליסטינים"

אוניברסיטת בר אילן קיימה היום (ג') יריד פוליטי בו היא נותנת במה לחשיפת פעילות התאים הפוליטיים במוסד. במסגרת הירידה האוניברסיטה החליטה להדיר ולא לאפשר לתא "אם תרצו" באוניברסיטה לחלק חומרי הסברה ציוניים, מתנות הוקרה למשרתי המילואים, מנעה כניסה של פעילי התנועה וכל זאת תוך התנהלות פסולה ובניגוד לתקנון האוניברסיטה.

סניף "אם תרצו" באוניברסיטת בר אילן הינו תא ותיק שפועל זה עשור באוניברסיטה ומקיים פעילות ציונית גרידא, כמדי שנה פעל הסניף על פי התקנון בנושא זה והביאו את כלל החומרים לאישורם של הגורמים השונים בזמן. אולם בניגוד לתקנון של האוניברסיטה עצמה רק אמש (יום שני בערב) קיבל רכז הסניף מכתב תשובה חלקי לגבי החומרים שאותם ביקש לחלק. בתשובה שנמסרה נאמר שעל הסניף נאסר לחלק את חוברת "הנכבא חרטא" שנכתבה על ידי אראל סגל וארז תדמור ומחולקת מזה שנים באישור במוסדות האקדמיה ברחבי הארץ. בנוסף במכתב נדרש מראשי התא לוודא שלא יכנסו "חברי אם תרצו" שאינם סטודנטים, וזאת בניגוד גמור לכתוב בתקנון האוניברסיטה. האוניברסיטה בין אם ברשלנות ובין אם בכוונה לא התייחסה במכתב לחומרים נוספים שנשלחו לאישור ורק בהודעת טקסט נכתב שלפעילי הסניף לא הותר לחלק את הספרון "שקר הפליטים הפלסטינים" אשר דן בסוגיית "טענת השיבה" הפלסטינית ומנפץ את השקרים בנושא.

ובנוסף אתמול נאמר לראש התא שנאסר על פעילי הסניף לחלק תיק הוקרה מיוחד שנתרם לסטודנטים המשרתים במילואים. רק בעקבות הלחץ של ראש הסניף מספר שעות לפני פתיחת היריד אושר לסניף לחלק את התיקים.

בכלל האירועים עולה תמונה מדאיגה שהאוניברסיטה עוברת מספר פעמים על התקנון שהיא בעצמה כתבה, בכך שלא נימקה מדוע אסרה על חלוקת החומרים, לא נתנה מספיק זמן מראש לסניף לערער על ההחלטה ובכך שמנעה כניסה לקמפוס של פעילים מחוץ לאוניברסיטה על אף שהדבר מאושר על פי תקנון האוניברסיטה.

פעילי התנועה מבטיחים שבזאת לא תם הדיון, והם מתכננים מהלכים ציבורים ומשפטיים בהמשך הדרך.

סגן ראש התא אם תרצו באוניברסיטת בר אילן קרלוס ביחיו מסר כי: "ההתנהלות של המוסד אינה ראויה ואינה עומדת בתקנון כפי שנדרש מהסטודנטים. זו תעודת עניות לראות כיצד פועלים ראשי האוניברסיטה למניעת חופש הביטוי של סטודנטים ומצער לראות כיצד ראשי האוניברסיטה אשר אמורים לעודד את הפעילות החברתית של הסטודנטים בוחרת בדרכים של השתקה. פעילי אם תרצו באוניברסיטה ימשיכו להוות את חוד החנית של הפעילות הציונית בקמפוס ולהבטיח שהמוסד ישקף נאמנה את הרוח הציונית. אנו מבטיחים שהמאבק לא תם וחופש האקדמי אשר האוניברסיטה מתהדרת יחול לא רק על המרצים אלא גם על הסטודנטים."

לראיון עם יו"ר התנועה מתן פלג ברדיו 103FM> לחצו כאן

קראו את שרשור האיסורים בטוויטר של אם תרצו > לחצו כאן

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו:                        
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל.
זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת.
קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים.
קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה.
קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל.
זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל. זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת. קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים. קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה. קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל. זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to stay updated
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel.
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to get regular updates from Im Tirtzu
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel