איש העסקים היהודי אמריקאי חשף לפני מספר ימים שאריאל גולד פעילה מרכזית של תנועת ה-BDS הערימה על רשויות החוק והצליחה להכנס לישראל.
בעקבות החשיפה התפרסמה היום כתבה בישראל היום בנושא, לקריאת הכתבה לחצו כאן.
גולד מוכרת זה שנים כפעילה מרכזית בתנועת הBDS. ככל הנראה לפני כניסתה לארץ מחקה גולד את כל הפוסטים והאיזכורים שלה המייחסים לה תמיכה בחרם על ישראל. גולד חברה בין היתר בארגון "קוד פינק", בין פעילות הארגון הזמנה של קרוב משפחה של באסם תמימי להרצאת הסתה נגד ישראל. תמימי הוא קרוב משפחתה של אחלאם תמימי, שהיתה מהאחראים לפיגוע במסעדת סבארו בירושלים בשנת 2001. ארגון נוסף שמשתף פעולה עם תמימי הוא שוברים שתיקה.

זכור ביותר הסרטון הויראלי ובו שחקן הקולנוע המפורסם אשטון קוצ'ר השתיק את גולד לאחר שזו ניסתה להפגין נגד אירוע בו נכח. הארוע הזה התרחש אמש, בעת כנס משקיעים של של שירות השכרת מקומות לינה הפופולארי שנערך בלוס אנג'לס. קוצ'ר ישב על ספה ביחד עם מראיין מטעם החברה, ובעוד השניים משוחחים, מפגינה התפרצה לבמה, כשהיא נושאת כרזה ורודה הקוראת לחברה להפסיק לספק שירות בשטחים ולמעשה למנוע את השירות בהתנחלויות בישראל. קוצ'ר ניסה לדבר עם גולד ואף לחץ את ידה, אבל היא המשיכה לצרוח עד שהורדה מהבמה בליווי סדרנים. קוצ'ר הסביר לקהל שהרעיון מאחורי Airbnb הוא שאנשים מכל העולם יכולים להתאחד באהבה, ללא גבולות. החברה משדכת בין מטיילים לבין אנשים במדינות שונות המעוניינים להשכיר חדרים ודירות.
בשהות שלה בימים האחרונים ממשיכה גולד בדה-לגיטימציה נגד ישראל, היא העלתה בין היתר סרטון ובו עימות עם חיילי צה"ל בחברון.
ב-2015 העלתה גולד תמונה שלה בכותל עם שלט ובו קריאה להחרים את ישראל. גולד האמריקאית הגיעה למקום עם חברתה, טריקסי למונט, והשתיים הצטלמו על רקע הכותל כשבידיהן שלטים הקוראים להחרים את ישראל ולפעול נגד הכיבוש. "מתפללים לסיום הכיבוש" ו"החרימו את ישראל" היו רק חלק מהשלטים שהניפו השתיים. בהמשך העלתה גולד לעמוד הפייסבוק שלה פוסט ובו תמונות המחאה, שזכה עד כה למאות לייקים, שיתופים ותגובות.
מתן פלג מנכ"ל תנועת "אם תרצו" אמר כי: בעניין הזה יש לאמץ את המדיניות של אירופה כלפי חוליגנים אלימים המלווים קבוצות כדורגל ביבשת. כלומר כניסתם למדינות תינתן רק באזהרה חריפה ובהעדר התחייבות ורצון לכבד את החוק לא תאושר כניסתם. באם פעלו באופן בלתי חוקי יגורשו באופן מידי ורק על חשבונו של המגורש. לא מן הנמנע לאסור אותם ל72 שעות טרם הגירוש כפי שנעשה כיום במלטה, איטליה וספרד. כך או כך יש לייצר רשימה שחורה ולא לאפשר מראש כניסה של אלו אשר ברור כי כל עניינם בהמרדה ופגיעה בחברה הישראלית. כך נעשה גם ביפן".
אלון שוורצר ראש אגף מדיניות הוסיף ואמר "הנחתי בשנה האחרונה את אגף המחקר שלנו לסייע בכל דרך למקבלי החלטות להתמודד עם מסתנני המדינה מתנועת החרם הבינלאומית. אנו שמחים מאד שחלק נכבד מן המידע לא נפל על אזנים ערלות. תנועת "אם תרצו" תמשיך לפעול נגד תנועת ה bds ונגד כל מי שפועל נגד מדינת ישראל."
הפעילים האנטישמים של הbds הם חוליגנים מן הסוג הנאלח ביותר שכן על גבם של אוכלוסיות בסיכון הם נופשים ונהנים.

לישראל היום נמסר שהמשרד לביטחון פנים בוחנים את הנושא ובודקים את האפשרויות לפעול כנגד גולד. כמו כן נמסר כי להבא, כניסתה תיאסר. עד כה, בעקבות המהלך של ארדן, ישראל מנעה כניסה של כמה פעילי BDS כשהיה מידע מוקדם עליהם.

צילום מסך מהעמוד של Joe Zevuloni שחשף את הסיפור.

 

111

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: